Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

428 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Mendja, kembet dhe fusha: ja kura speciale e Spallettit

Gazzetta – Mendja, kembet dhe fusha: ja kura speciale e Spallettit
Inter Club Staff

Mendja, kembet dhe fusha: keto jane tre zonat ku Luciano Spalletti ka si qellim te nderhyje per te ndryshuar rrugen e koheve te fundit te Interit qe ka qene ne disheze totale dhe pothuajse e ka humbur ate totalisht.

Nje program i vecante dhe i vendosur tashme nga tekniku italian qe Gazzetta dello Sport e shpjegon me detaje.

MENDJA – Spalletti i ka folur keshtu skuadres: “Nga tani e deri ne fund te sezonit klasifikimi do te thote gjithcka – jane fjalet e teknikut italian -, e rendesishme eshte qe te qendrojme aty lart dhe te mos hedhim ne kosh punen e pese muajve te pare. Sidomos eshte teper e rendesishme qe asnjeri te mos mendoje se mund ti zgjidhi gjerat i vetem. Ne cdo moment, ne Appiano apo ne ndeshje, duhet qe te mendojme te gjithe si nje skuader. Sepse vetem ashtu, kur mendojme si skuader kemi arritur te qendrojme per muaj me radhe ne maje. E me keto forca, sebashku me ata qe kane ardhur ne janar, ne do te rikthehemi bashke ne Champions.”

KEMBET – Teste specifike nuk ishin bere as ne vere, por duke pare se ka shume lojtare qe nga fillimi i sezonit kane luajtur gjithmone, lodhja mund te jete nje arsye e vlefshme e renies se skuadres. Prandaj Spalletti ka besim se skuadra do te dale nga ky tunel, duke pare se Perisic vjen pas nje pauze, Rafinha eshte i fresket, si dhe lojtare si Valero mund te bejne pushim tashme kur eshte mundesia.

FUSHA – Puna javore perbehet nga sesione maniake taktike dhe nga overdoze videosh. Ne fushe jane rikthyer stervitjet e koncepteve me te thjeshta sepse sic shpesh here Luciano Spalletti e ka perseritur: “shume vare nga sa dhe si djemte i interpretojne gjerat ne fushe”, dhe pikerisht qe ketu lindin hapat prapa te skuadres.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.