Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,223 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta: “Merkato e Interit do te rezervoje nje super surprize per tifozet zikalter. Imagjinoni pak…”

Gazzetta: “Merkato e Interit do te rezervoje nje super surprize per tifozet zikalter. Imagjinoni pak…”
Inter Club Staff

“Duhet te matemi kur flasim per Interin dhe merkaton e saj kete sezon.”

“Por duhet edhe ta pranojme: kush e kishte menduar perpara se te perfundonte sezoni se Interi do te bente nje merkato kaq shume cilesore? Te paket kane qene ata dhe shumica duhet te kene qene tifozet me optimist.”

Keshtu shkruan La Gazzetta dello Sport qe me pas shton:

“E verteta eshte kjo: Ausilio ka bere nje pune shume te mire por kujdes, mos kujtoni se perfundon me kaq.”

“Interi nuk ndalet ama. Pas ardhjes se Vrsaljko, zikalterit jane shume afer nje goditjeje tjeter ne merkato.”

“Nje goditje qe mund te jete nje nder me te bukurat e te gjiteh veres sepse imagjinoni pak te realizohet ardhja e Modric.”

“Por ndaloni pak ketu: Interi eshte mbreteresha e abionimeve: ka shitur 37 mije te tilla, me nje llogari  te thjeshte kjo do te thote se Interi nese nuk shet asnje bilete per ndeshjet, e ka stadiumin gjysem plot qe tani me 05 gusht.”

“Kaq shume tifoze te abonuar nuk shiheshin qe prej kohes se Tripletes e kur themi Tripleta po flasim per vitet e arta 2010-2011, kur u arrit kuota e 40 mije tifozeve te abonuar.”

“E imagjoni pak, nese klubi nuk do te kishte rezervuar vetem 50% te vendeve ne stadium per te abonuarit, Meazza do te kishte akoma me shume te abonuar dhe ku i dihet sa do te arrinte numri nese zerat e merkatos do te beheshin realitet (imagjoni nje ardhje e Modric).”

“Por kjo eshte e vecanta e tifozeve zikalter, ne stadium per fanellen dhe jo per merkaton. Historia e ka treguar kete gje edhe ne te kaluaren: merkato nuk ishte nder me te mirat vjet por ata perseri ishin numrat nje.”

“Por tifozet te jene te qete, Interi nje goditje ne mesfushe kete sezon do e beje dhe do te jete nje suprize jo e vogel per ta…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.