Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,843 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Merkatoja interiste, ja cfare po ndodh keto dite

Gazzetta – Merkatoja interiste, ja cfare po ndodh keto dite
Xhorxh Gellci

Wellington deshiron Interin. E ka konfirmuar te enjten e shkuar, duke uruar qe tratativa te mbyllet shpejt dhe ne menyre pozitive. Gazzetta dello Sport permbledh keshtu levizjet mbi merkaton interiste per mesfushen. Wellington paraqet sigurisht opsionin e pare: San Paolo kerkon 8 milion euro per kartonin e ij, Interi propozin nje huazim te paguar per 2 milion dhe blerjen me 5. Gjithmone e gjalle pista per Saphir Taider, mesfushor i Bolognes qe pelqehet nga Mazzarri. Propozimi i Interit perfshin disa bashkepronesi (gjysmen e Khrin + huazimin e Mbaye) dhe nje pagese prej 3,5 milion. Bologna kerkon 10 dhe huazimin e Duncan. Nese do te largohet Kuzmanovic, Interi mund te mbyllte marreveshjet per te dy mesfushoret.

Ndersa persa i perket krahut te djathte, eshte e perfunduar per lojtarin e Chelsea, Wallace. Lojtar i shpejte dhe zoterim i mire topi. Karakteristikat e tij perputhen ne menyre perfekte me idene e nje skuadre te re qe shoqeria zikalter deshiron te zhvilloje (Wallace ka 19 vjet). Sipas Gazzetta dello Sport, te dyja palet jane tek detajet burokratike: te hene pritet edhe firma. Formula do te jete huazim i paguar me opsionin per te diskutuar marreveshjen gjate sezonit (mundesine per te futur te drejten e blerjes).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.