Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

798 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Milan, parashikohet denimi me i rende nga UEFA per shkak te FPF: ja detajet

Gazzetta – Milan, parashikohet denimi me i rende nga UEFA per shkak te FPF: ja detajet
Bujar Berishaj

Fillon te filtroj pesimizem sa i perket vendimit te UEFA-se rreth situates se Milanit.

Sic raporton sot Gazzetta dello Sport, perjashtimi i kuqezinjeve nga Europa League po behet gjithmone e me shume skenari me i mundshem.

“Strategjia eshte qe Mr. Li te qendroj me nje ane dhe klubi ne tjetren. Eshte taktika me te cilen Milan shpreson t’i ‘shenoj’ UEFA-se ne kundersulm. Nuk eshte nje loje skuadre, por e nevojshme per te provuar qe UEFA te bindet”, thote gazeta.

“Nje taktike qe megjithate nuk pritet te sjell rezultat. Sa i perket presidentit zikalter po vazhdohet te dihet shume pak. Ata qe jane afer thone se ai po e vuan kete situate”, lexohet tek rreshtat e Gazzetta dello Sport.

Gazeta qe pastaj vazhdon: “Ashtu sic po vuan David Han Li, dora e tij e djathte ne Itali por qe nuk eshte ne ate piken sa te degjohet zeri i tij. Mbase edhe per shkak te kultures orientale, duke marr gjithcka me qetesi, edhe situatat me te veshtira”.

Keshtu, shihet shume qarte qe UEFA nuk ben shaka dhe se Fair Play Financiar eshte dicka qe duhet marr seriozisht, duke respektuar cdo rregull.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.