Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

5,976 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Milani kerkon Politanon por zikalterit vene cmimin: ja kerkesa e Interit per italianin

Gazzetta – Milani kerkon Politanon por zikalterit vene cmimin: ja kerkesa e Interit per italianin
Inter Club Staff

Idea Matteo Politano per Milanin.

“Eshte nje transferim ky qe do te ndihmonte Interin qe ne veren e 2018 ka bere nje investim prej 25 milione eurosh.”

“Nje investim qe i tregoi frutet e tij ne fushen e lojes ne sezonin e pare (36 prezenca dhe 5 gola si sulmues krahu, por kete sezon shume me pak.”

“Gjithesesi, Politano ka pasur me pak shanse kete vit dhe po luan ne nje skeme qe nuk eshte totalisht per shtat me karakteristikat e tij.”

“Ne kete moment po flitet per nje transferim te mundshem te tij ne anen tjeter te Milanos, ne ate ane te Milanos qe gjendet me afer zones se renies nga kategoria se sa zones Champions League.”

“Milani po mendon te rinovoje krahun e djathte dhe emri i pare eshte pikerisht Politano. Dje agjenti i tij ka qene ne zyrat e klubit kuqezi dhe eshte folur per te. Politano do e pranonte nje kalim tek Milani sepse aty do te luante titullar.”

“Por mbetet te shihet se si do te reagoje pas kerkeses se Interit: 20 milione euro per kartonin e tij dhe shitje e menjehereshme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.