Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,464 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Moratti ka kerkuar klauzolen e tifozeve. Nese ne 2015…

Gazzetta – Moratti ka kerkuar klauzolen e tifozeve. Nese ne 2015…
Xhorxh Gellci

Te premte ne 15 nentor do te kemi ide me te qarta, por tanime behet fjale vetem per pritje dhe Interi do te ndryshoje pronar.

Megjithate duhet thene se Moratti dhe familja e tij do te qendrojne tek Interi me 30% te kuotave, edhe pse praktikisht jane dicka me pak, pasi Pirelli do te mbaje rreth 1,6%. Por ka edhe me shume: sipas Gazzetta dello Sport, gjate tratatives shume te gjate me indonezianet, Moratti ka kembengulur per te futur te ashtuquajturen “klauzole per tifozet”, e cila percakton se ne fund te sezonit 2014-2015 Moratti mund te ribleje klubin me nje shifer shume me te ulet, ne qofte se indonezianet nuk do te bejne investimet e premtuara per ta mbajtur Interin ne maje. Ne te njejten kohe, pjesemarrja e familjes Moratti eshte e garantuar per te pakten 2 vjet, aq sa duhet sipas planeve te Thohir per te arritur gjendjen 0 ne bilanc.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.