Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

541 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Moratti konfirmon oferten dy-vjecare per Eto’o

Gazzetta – Moratti konfirmon oferten dy-vjecare per Eto’o
Xhorxh Gellci

Samuel Eto’o tek Inter, gjithcka eshte e mundur. E konfirmojne fjalet e Morattit, ato te Ausilios, dhe ne fund te Mazzarrit: nuk ka patur asnje mbyllje, perkundrazi. 

Gazzetta dello Sport jep te rejat mbi situaten: “Duket se Eto’o do te shkeputet plotesisht nga Anzhi, dhe Massimo Moratti po mendon seriozisht te beje operacionin, edhe pse antenat mund te jene te drejtuara ne nje lojtar i ndryshem. Por Eto’o eshte Eto’o, nje zoteri goli, dikush qe do te beje te permiresohet kuota e golave dhe sigurisht abonimet ne stadium, qe do te pesonin nje ngritje te dukshme. Por prioritetet – sot – jane te tjera: Chelsea, qe natyrisht mund te ofroje Champions League dhe Mourinhon, vlereson nese do te shtoje nje tjeter vit kontrate. Gjithsesi, pas marrjes te Willian dhe ndjekjes te Jackson Martinez do te beje merkato ne hyrje vetem kur Torres dhe Demba Ba te gjejne bleres. Gjithashtu, Rooney qendron ne sfon. Gjate kesaj kohe, Interi do e mbaje propozimin e tij qe eshte nje kontrate 2 vjecare prej 4,5 milion euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.