Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,205 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Moratti mbyll merkaton. Tani varet vetem nga largimet.

Gazzetta – Moratti mbyll merkaton. Tani varet vetem nga largimet.
Xhorxh Gellci

Fjalet e Massimo Morattit, me rastin e mbledhjes te Keshillit te Administrimit, konfirmojne nje pikture shume te qarte: “Mendojme qe kemi bere dicka te rendesishme ne merkato, vetem nese vjen ndonje rast i vecante do te mendojme per te reja te metejshme.” Dicka e vecante. Dhe qe varet ngushtesisht nga kapitulli i largimeve. Dy jane emrat kryesore, qe mund te ulen ne nje emer te vetem: Pereira dhe Kuzmanovic, me kete te fundit qe ka refuzuar Sunderland.

ROL PER ROL – Nese do te duhej te largohej nje mesfushor do te merrej nje lojtar ne rol te njejte. Pra, sipas Gazzetta dello Sport, cdo ndryshim ne ditet e fundit te merkatos do te perbehet nga nje shitje dhe nje blerje ne te njejtin repart. Zikalterit kane ne dispozicion akoma nje vend per lojtar jashte-komunitar, dhe deri ne 2 shtator mungon me te vertet shume pak. Nese largohet Kuzmanovic, klubi zikalter mund t’i kthehet perseri ceshtjes Wellington: me brazilianin ishin dakord mbi gjithcka, por San Paolo e ka bllokuar. Ndersa, sipas Gazzettes nuk ka asnje konfirmim per shkembimin KuzmanovicNocerino.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.