Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,103 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – M’Vila, gati 4 vjet kontrate me 1,8 milion euro ne sezon. Zikalterit perfundimisht…

Gazzetta – M’Vila, gati 4 vjet kontrate me 1,8 milion euro ne sezon. Zikalterit perfundimisht…
Inter Club Staff

Tashme eshte thene dhe gjithcka eshte e sigurte: Dy tratativat M’Vila dhe shitja e Taider nuk jane me te nderlidhura mes tyre dhe Interi ne oret ne vazhdim do te beje sulmin perfundimtar per te siguruar sherbimet e lojtarit te klubit Rus, Rubin Kazan.

Keshtu ka dale ne pah plani B, qe eshte diskutuar edhe me Rubin: Interi do te jape 1 milion euro per huazimin e lojtarit dhe duke fiksuar ne 9 milione euro blerjen e tij pas 12 muajsh. Nje shtyse mjaft e madhe per tratativen eshte edhe deshira e M’Vila per te veshur fanellen e Interit dhe te zbarkuar ne Milano. Ai per te luajtur me zikalterit do te heqe dore nga nje page e majme ne Rusi. Keshtu Yann do te firmose nje kontrate kater vjecare dhe do te mare ne sezon 1,8 milion euro ne krahasim me 3 qe mer tek Rubin aktualisht. Nuk eshte per tu perjashtuar qe te jete ceshtje oresh zyrtarizimi i blerjes se tij dhe mbyllja e tratatives me Rubin ne menyre te tille qe M’Vila te jete me pjesen tjeter te ekipit te merkuren e ardhshme ne Pinzolo, dite kur fillon dhe grumbullimi i ekipit zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.