Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

627 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ndermjet Miranda, Skrinair dhe De Vrij, ja kush eshte i preferuari i Spallettit

Gazzetta – Ndermjet Miranda, Skrinair dhe De Vrij, ja kush eshte i preferuari i Spallettit
Inter Club Staff

Interi do te shkoje ne transferten e Bolognas me nje klasifikim aspak te mire pas saj. 

Zikalterit nuk kane arritur te marin me shume se 1 pike te vetme ne dy ndeshjet hapese te Serie A dhe kesaj radhe nje hap fals nuk eshte aspak i lejuar.

Keto dite Spalletti po tenton te gjeje kuren per djemte e tij dhe po provon shume skema per te arritur tek ajo ‘perfekte’ ku deshiron te nxjere me te miren e mundshme nga djemte e tij.

Nje nga mundesite e mundshme ndaj Bolognes, eshte qe Spalletti te luaje me mbrojtjen me tre qendrore sepse lojtaret e  duhur per kete skeme i ka.

Gjithesesi, Gazzetta dello Sport fliste sot ne numrin e saj per mbrojtesat e Interit duke treguar cilesite e tyre dhe duke bere me gisht se kush eshte lojtari i preferuarit ndermjet tyre per Luciano Spallettin.

“Goli i shenuar ndaj Torinos dhe ai per pak i shenuar ndaj Sassuolos, tregoi edhe njehere se Stefan De Vrij eshte nje perbindesh i vertete ne lojen ne ajer dhe mund te behet nje linder ne kete skuader.”

“Por, ne fushe ne dy ndeshjet e para pame gjithashtu se Stefan De Vrij eshte lojtari i preferuar i Spallettit ne mbrojtje sepse eshte nje lojtar qe ka kualitet ne ndertim loje dhe i ka ato kualitete unike. Nder lojtaret ne dispozicion tek Interi, mbase eshte me i miri ne kete gje.”

“Per Spallettin ai eshte i paprekshem, motorri i ketij Interi qe ve ne levizje te gjithe idene e lojes qe ka ndermend Spalletti. Ndermjet Skriniar, De Vrij dhe Mirandes, per Spallettin ne kete moment De Vrij eshte i preferuari, dhe pse sllovaku nuk mbetet aspak prapa…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.