Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,009 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ne kerkim te trekuartistit. Spalleti po mendon per Perisic ose Candreva por nderkohe punon me Vecinon…

Gazzetta – Ne kerkim te trekuartistit. Spalleti po mendon per Perisic ose Candreva por nderkohe punon me Vecinon…
Inter Club Staff

Ne fillim ishte Brozovic, me pas Borja Valero, pastaj mbi te gjitha Joao Mario dhe ne fund Eder.

Tani eshte radha e Perisic ose Candrevas: po vazhdon puna ne kerkim te trekuartistit me adeguat per Spalletin. “Joao Mario ka qene me i perdoruri ne ate rol deri me tani. Sepse mbi te gjitha – jo thjesht per numrin ne bluze qe shenon 10 – por ai eshte edhe lojtari qe i afrohet me shume idese se trekuartistit. Por ‘ngathtesia’ e tij e denon dhe rekuperohet shpejt nga kundershtaret duke i detyruar shoket e skuadres edhe te kthehen deri prapa. Ne kete pike Spalleti mund te insistoje ne shpikjen e dickaje te re. Mbase duke nderruar anet e dy kraheve, por edhe mund te kaloje Candrevan si trekuartist sepse ai dikur ka luajtur edhe si mesfushor qendre. Edhe Perisic nuk do te ishte keq (deri me tani 3 gola dhe 3 assist per te) sepse te dhenat i ka. Nderkohe Spalleti po insiston ne qetesi me Vecinon. Uruguajani nuk ka te njejten force fizike si Radja Nainggolan, por ka karakteristika qe mund te adaptohen me ate pozicion.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.