Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

505 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta nenvizon: “Marotta tregoi nje sekret diten e djeshme: ja kush qendron pas blerjes se Hakimi tek Interi.”

Gazzetta nenvizon: “Marotta tregoi nje sekret diten e djeshme: ja kush qendron pas blerjes se Hakimi tek Interi.”
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport eshte ndalur gjere e gjate sot tek ceshtja e transferimit te Achrif Hakimi ne Milano.

Zikalterit jane me afer se kurre blerjes se lojtarit shume te talentuar ne pronesi te Real Madrid per 40 milione euro.

Ai do te kete nje rroge prej 5 milione eurosh ne Milano dhe do te firmose nje kontrate 5 vjecare me klubin e Zhang.

Por sipas La Gazzetta dello Sport, Beppe Marotta ka zbuluar nje sekret diten e djeshme ne intervisten e tij per Sky Sport duke zbuluar njehere e mire se kush eshte personi qe qendron pas blerjes se Hakimi tek Interi.

“Blerja e Achraf Hakimi nga Real Madrid ka totalisht firmen e Piero Ausilios. Drejtori sportiv i Interit ka vite qe e ndjek me endje lojtarin.”

“Ai e ka pelqyer qe nga koha kur ka qene ne Madrid, por ne ate kohe nuk u be asgje dhe e ka ndjekur me kujdes progresin e tij ne Dortmund.”

“Ndeshja ku Hakimi i ka rene ‘ne koke’ Ausilios me shume se cdo here ka qene pikerisht ajo e kthimit ne Gjermani ndaj Interit, ku Hakimi ishte veshur si terminator dhe anulloi komplet krahun e majte te zikalterve.”

“Por nese kishit dyshime se kjo nuk ka qene nje blerje e Ausilios, beni mire qe ti hiqni ato.”

“Marotta e tha qarte dje: Ausilio ka zhvilluar nje pune te jashtezakonshme. Duhet ta mbyllim ende kete marreveshje, por jam optimist. Kjo eshte nje pune qe ka bere ne dy muajt e fundit ne menyre te mrekullueshme Piero Ausilio.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.