Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

232 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Nese Duncan do te largohet, formula do te jete vetem nje…

Gazzetta – Nese Duncan do te largohet, formula do te jete vetem nje…
Inter Club Staff

Keto dite eshte perfolur shume per te ardhmen e mesfushorit te ri te talentuar te Interit, Alfred Duncan i cili ka shkelqyer me Livornon ne Serie B. Ai eshte shume i kerkuar nga shume ekipe ne Serie A si Genoa, Bologna dhe Sampdoria, por ate e kerkon edhe Livorno e cila do te jete ne Serine A sezonin qe vjen.

Sipas Gazzetta dello Sport, ne rast se Alfred Duncan do te largohej nga Interi, formula e vetme do te ishte ajo e huazimit sepse Interi as nuk ka ndermend te shese ate apo gjysmen e kartonit te tij. Por vlersimi per te ardhmen e Alfred do te behet plotesisht nga Mazzarri, dhe ne rast se Mazzarri do te vendose qe Duncan te huazohet edhe nje sezon atehere rruga do te jete vetem nje: Ai do te shkoje edhe nje sezon tek Livorno, ku ka treguar te gjithe vlerat e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.