Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

581 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Nga Interi largohet nje tjeter drejtues: ja detajet. Tani me shume fuqi per…

Gazzetta – Nga Interi largohet nje tjeter drejtues: ja detajet. Tani me shume fuqi per…
Inter Club Staff

Nje tjeter largim nga Interi, por kesaj radhe ne nivel drejtues.

Per kete ka shkruar sot La Gazzetta dello Sport:

“Ishte njeroi i referimit per Erick Thohir dhe kishte ardhur tek Interi ne 2014 me deshire te aksionerit te maxhorances se klubit ne ate kohe.”

“Keshtu, qe  prej dites se djeshme, Michael Williamson nuk eshte me nje drejtues i Interit pasi ka zgjedhur qe te zgjidhe ne menyre konsensuale kontraten qe e lidhte me Interin.”

Keshtu shprehet Gazzetta dello Sport qe me pas shpjegon:

Related image

“Williamson isht chief strategy officier ne klubin qe aktualisht eshte ne duart e Suning.”

“Ne karrieren e tij si interist, Williamson eshte kujdesur sidomos per stadiumin, ristrukturimin e San Siros dhe kerkimin e nje zone per nje qender te re stervitore por tratativa per zonen Piazza d’Armi nuk shkoi ne drejtimin e duhur.”

Por nuk do te kete asnje zevendesues per momentin tek Interi pas largimit te Williamson: detyrat e tij do i kalojne ne menyre direkte administratorit te deleguar Alessandro Antonello.

“Pikerisht Antonello tani do  te kujdeset edhe per temat ne lidhje me San Siron.”

“Ne fund  te korrikut eshte gjendur nje marreveshje me Komunen dhe Milanin per te investuar 15 milione euro tek San Siro.”

“Por nderkohe do te kerkohet nje zone e re edhe per stervitjet e klubit. Disa zona po studiohen ne kete moment, por objektivi i pare eshte qe skuadra e pare dhe ajo e te rinjve te sterviten ne te njejtin ambjent.”

Keshtu Williamson eshte drejtuesi i disate qe ka filluar punen e tij tek Interi ne kohen e Thohir dhe qe largohet kohet e fundit nga klubi. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.