Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

497 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta ngre alarmin: “Dje ka dale ne pah dicka shume e dhimbshme per Interin: ja per cfare behet fjale.”

Gazzetta ngre alarmin: “Dje ka dale ne pah dicka shume e dhimbshme per Interin: ja per cfare behet fjale.”
Inter Club Staff

Ndalet ne Marassi rrugetimi prej tete fitoresh radhazi i Interit. Skuadra e Antonio Cones ka deshtuar ne parakalimin ndaj Milanit, skuader qe mbetet ne krye 1 pike larg.

Ne shtepine zikalter nderkohe ka mbetur nje peng jo i vogel humbja e djeshme ndaj Sampit, sepse me nje rezultat tjeter, sot do te kishte nje klasifikim ndryshe.

La Gazzetta dello Sport analizon sfiden: “Nuk mungon asgje per te ndryshuar humorin dhe prespektiven, mjafton vetem nje pasdite e gabuar nen shiun e Genovas.”

“Nje Inter i rende, mekanike, jo e mire. Dominante, por pak finalizuese. Pa Lukakun ne 11 e pare, Interi perplaset me skuadren e Ranierit.”

“Ka dale ne pah dicka shume e dhimbshme per Interin nga kjo ndeshje: qe zikalterit ne momente te caktuara kane mungese te theksuar kualiteti dhe se jane shume te varur nga Lukaku.”

“Ka rreshkitur pikerisht ne lekuren e bananes ne momentin kur mund te shkonte 1-0, e te luante nje ndeshje komplet tjeter, por Sanchez gaboi ate penallti.”

“Kjo ndeshje ka qene e dhumbshme dy here, sepse jo vetem qe shenuan dy ish-Interiste, por ne pankine ishte nje tjeter ish-interist si Ranieri.”

“Sampdoria merr tre piket, ishte nje skuader kompakte ndersa Interi humbi edhe ne loje, ku ishte pak here e kthjellet. Rezultati vete kishte nje logjike taktiko-strategjike.”

E perditshmja me pas shton: “Dhjete minuta super fuqie dhe 35 minuta vuajtje, amnezie dhe tmerri: mistere psikologjike ose thjesht nje tregues se Conte nuk ka arritur ende te ndertoje nje Inter sipas mentalitetit te tij.”

“Shpjegimet teknike duhen kerkuar ne mesfushe, nje sektor ku Barella-Brozovic-Gagliardini nuk arrin te ndertoje ashtu si duhet.”

Tani Interi duhet te jape pergjigje menjehere ne ndeshjen e madhe te se dieles kunder Romes: “Muri i Sampdorias ka rezistuar dhe Interi eshte zbuluar keshtu totalisht vulnerabel.”

“Jo gjithmone mund e fitosh me permbysje rezultati. Ishte nje dite ku mungonte ‘topi i gjate per Lukaku’ kjo.”

“Eshte nej aksident gjithesesi, por nje aksident qe nuk duhet perseritur sepse hapat fals nuk mund te lejohen me tek Interi.”

“Duhet nje pergjigje e menjehershme, qe ndaj Romes te dielen. Perndryshe rikthehen menjehere fantazmat e se kaluares.”

Ne fund, edhe nje koment per Eriksen, qe Conte e ka aktivizuar ne pjesen e dyte: “Conte i ka dhuruar 25 minuta kesaj radhe, dhe danezi eshte pare sikur donte te bente me shume nga sa kishte mundesi.”

“Eshte pare nje Eriksen me nerv, me deshire per te treguar dicka, por nxitimi eshte armik i kthjelltesise.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.