Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

870 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta ngre alarmin: “Jemi nxituar per Hakimi. Me sa duket ai nuk eshte aspak nje…”

Gazzetta ngre alarmin: “Jemi nxituar per Hakimi. Me sa duket ai nuk eshte aspak nje…”
Inter Club Staff

Diten e djeshme Achraf Hakimi ka festuar ditelindjen e tij te 22, por ka qene ditelindja e tij e pare me Interin.

Sigurisht qe do te kishte dashur te festonte me tre pike, por per fatin e tij te keq, ai dhuroi nje gol per Realin.

Gjithesesi, rikthimi ne Milano ka qene i hidhur per lojtarin, qe ka qene shume i merzitur pas ndeshjes me ish-skuadren e tij.

“Marokeni enderronte qe prej kohesh qe te luante kete ndeshje, por per fatin e tij te keq, nuk arriti te bente ndeshjen qe deshironte.”

“Pak emocionet dhe pak mbase mosha e tij e re, ndikuan ne paraqitjen e tij qe nuk ishte ne nivelin qe te gjithe prisnin.”

“Por ndonjehere, kujtimet te bejne nje shaka te hidhur dhe emocioni mund te paralizoje edhe nje lojtar te madh, jo me nje te ri”, shpjegon La Gazzetta dello Sport.

Por me pas, ata ngrene alarmin per Hakimin: “Mbase jemi nxituar per te. Me sa duket ai nuk eshte aspak nje lojtar qe ka arritur pjekurine maksimale.”

“Ai ka nevoje per kohe shtese per te arritur te pershtatet dhe te tregoje standartin e tij edhe ne Milano.”

“Mekanizmat e rinj nuk jane te lehte te mesohen permendesh edhe pse ndonjehere te besh me shume pune nuk eshte keq. Por jemi nxituar per te, nuk eshte ende gati qe te themi eshte i pazevedesueshem per kete Inter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.