Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,120 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ngrin tratativa Guarin-Chelsea: iken Ranocchia?

Gazzetta – Ngrin tratativa Guarin-Chelsea: iken Ranocchia?
Ardis
  • On 05/01/2014, 12:01

Po nese Fredy Guarin duhet te qendroje ne Milano? Dhe ai qe duhet te largohet, per te financuar merkaton, mund te jete Andrea Ranocchia. Nje skenar qe eshte degjuar shume here dhe qe Gazzetta dello Sport replikon sot: “Qendron fakti qe Interi e do por duhet te dale nga labirinti i (te tjereve) thashethemeve: ne Angli jane te bindur qe Guarin-Chelsea do te behet (por ngrirja e tratatives eshte reale), ndersa ne krahun tone ngrihet perhere e me shume zeri qe mund te sakrifikohet Ranocchia nese Blues do te tentonin me shume te larte ose edhe pse kane zgjedhur Matic. Direktivat e Thohir ishin shume te qarta: Inter i dashur, nese kerkon te blesh nje lojtar duhet te shesesh me pare. Nese kembengulja e Chelsea-t nuk zgjidh gje brenda javes, ja kush mund te jete, qendermbrojtesi (i kerkuar me perpara ne Premier dhe Itali), qe mund te financoje merkaton e Interit”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.