Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,648 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Nje 2016 prej ‘5’ ndermjet Thohir, Zhang, De Boer dhe Pioli: nje det me para i investuar, por…

Gazzetta – Nje 2016 prej ‘5’ ndermjet Thohir, Zhang, De Boer dhe Pioli: nje det me para i investuar, por…
Inter Club Staff

Inter, per La Gazzetta dello Sport 2016 meriton nje note te ulet: noten 5.

“Shume para per asgje. Ne sezonet e fundit, ndermjet Thohir dhe pronareve te rinj Kinez, Interi ka investuar nje mal me para per lojtare dhe tranjere, por perfitimet ne fushe kane qene medioker – lexohet -. Ne pranvere u arrit kualifikimi ne Europa League, por e pa nderuar ne vjeshte me paraqitje te turpshme, tipi i asaj ndaj izraeliteve Be’er Sheva ne Meazza. Por ai qe pagoi per gjithcka ka qene Frank De Boer, qe dukej si nje ‘Marsian ne Rome”, pikerisht si filmi i Flaiano. De Boer ishte njeriu me me pak faj, nje jashtokesor ne planetin Inter. Por ai qe rregulloi gjithcka ishte ai qe u mor pikerisht per kete pune: Stefano Pioli, njeriu normalizator.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.