Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,814 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Nje largim i Banega per 10 milione euro eshte i mundshem. Pioli dhe klubi e vleresojne…

Gazzetta – Nje largim i Banega per 10 milione euro eshte i mundshem. Pioli dhe klubi e vleresojne…
Inter Club Staff

Nje pjese e pare e sezonit jo edhe aq shume e paharrueshme per Ever Banega, i cili eshte kritikuar shume edhe nga shtypi (per shkak te paraqitjeve jo te mira) dhe ai tashme nuk e ka te sigurt nje bluze titullari si ne fillimin e sezonit.

Argjentinasi 28 vjecar po paguan kerkimin e nje ekulibri nga ana e tranjerit zikalter dhe po vuan nderrimin e tranjereve. E per kete gje, Gazzetta dello Sport nuk e perjashton aspak nje largim te tijin qe ne janar. “Karrigia e tij bosh te henen tek darka e sposorave – sigurojne nga Interi – kishte te bente me nje problem familiar, dhe nuk ka ndonje problem ndermjet tij dhe klubit. Ever ne Milano gjendet mire dhe deshiron te luftoje per vendin e tij deri ne fund. Edhe pse sinjalet e fundit nga Pioli, i cili po kerkon nje forme te perhershme per Interin, duket se do te zgjedhe ende dinamizmin e Brozovic dhe Joao Mario. ‘Faj’ per kete ka edhe mbrojtja me tre e Interit e cila duket se jep me shume siguri dhe eshte me solide e me kete modul ka me pak vend per lojtarin argjentinas. Inter dhe Pioli e vleresojne mjaft lojtarin dhe besojne tek ai. Por diskutimi do te behet ne prespektive. Sepse nese rruget e merkatos jane te pafundme, nje fitim tek kartoni i tij do te ishte i mirepritur. Mbi te gjitha nga ana e nje klubi qe duhet te mbylle merkaton dimerore me +25-30 milione euro per te respektuar marreveshjen me Uefan per Fair Play Financiar. Nese do te vinte nje oferte 10 milione euro, mbase mund te sillte edhe nje shitje te futbollistit nga Rosario i cili vetem pak muaj me pare u cilesua si zgjidhja e problemeve te Interit. Gjithmone sipas La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.