Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

497 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta nuk i beson syve: “Cfare ben ky Inter keshtu? Ata kane te pakten 10 menyra te ndryshme per te…”

Gazzetta nuk i beson syve: “Cfare ben ky Inter keshtu? Ata kane te pakten 10 menyra te ndryshme per te…”
Inter Club Staff

Inter shenon ne menyre sistematike gol qe prej fillimit te fazes se dyte ne sezonin 2020-2021: prej 33 ndeshjesh radhazi, nje rekord ky.

Ne 2-0 ndaj Venezias, e fundit ndeshje, eshte pare nje tregues i frikshem i Interit qe eshte vene re nga La Gazzetta dello Sport.

Sipas tyre, Interi ka te pakten dhjete menyra te ndryshme per te shenuar gol dhe skuadra e Inzaghit eshte kthyer ne nje makineri te frikshme.”

“Ndaj Venezias, gjithcka filloi me nje goditje balistike nga ana e Calhanoglu nga jashte zones. Nje predhe e vertete.”

“Zikalterit me pas kane goditur nga goditja e denimit: pervec te djathes se Calhanoglu, Dimarco ka shenuar me te majten nga goditja e denimit.”

“Me koke, Interi shenon gjithashtu: e mbani mend golin ndaj Shakhtar? Perisic krosim dhe Dzeko me koke ne rrjete.”

“Gjate sezonit jane pare edhe gola te shenuar nga oportunizmi, si pershembull goli i Dzeko pas shtylles se Calhanoglu.”

“Me i veshtire goli i realizuar nga Lautaro ndaj Atalantes qe ishte ne akrobaci. Nuk mungon as goli ne kundersulm, nje arme qe eshte perdorur per te bere copash mbrojtjen e Napolit dhe Udineses nga Correa.”

“Nje gol te Interi nderkohe ka ardhur edhe nga nje skeme e krahut si ne Verona: Perisic ben sikur dergon topin te shtylla e pare ku ishte Dzeko por jo, Lautaro ne qender ben nje kunder levizje per tu liruar ne qender te zones.”

“Gjithckam e pas mbyllet me golat me presion te larte, e duke e mbyllur me golat me goditje kendi: ne rastin e pare per shembull, te 1-0 i D’Ambrosios ne Empoli, tek i dyti i Brozovic ne Champions, Vidal ndaj Genoas, Vecino ndaj Bolognas te cilat kane lene shenje.”

“Pastaj, nga goditja e kendit, me Calhanoglu dhe Dimarco cdo korne eshte nje top i embel per ata qe hidhen.”

“Ne fakt gezimi i pare i Inzaghit ne pankinen e Interit ka ardhur pikerisht nga nje gol i Skriniar me koke pas nje goditje kendi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.