Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,582 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta nuk permbahet: “Ky Asllani eshte per te ferkuar syte: po sikur ai te mos jete nje…”

Gazzetta nuk permbahet: “Ky Asllani eshte per te ferkuar syte: po sikur ai te mos jete nje…”
Inter Club Staff

“Kristjan Asllani nuk e ka pare te mjaftueshem panen qe ka gjetur ne Appiano Gentile, tani deshiron qe te kafshoje dhe nje cope te tortes”.

Keshtu hapet shkrimi i La Gazzetta dello Sport sot, e cila flet keshtu nder te tjera edhe per ndeshjen e Asllanit ndaj Monaco, por jo vetem.

“Ai, golin e vetem ne karrieren e tij e kishte bere pikerishtn dja Handanovic kur kishte dridhur mire San Siron gjate gares Scudetto”.

“Nderkohe, ndaj Monaco, ka bere golin e barazimit. Te gjithe ka menduar: ky 20 vjecar ka trurin e nje 30 vjecari dhe ka levizur ne zone pikerisht si do te kishte bere Brozovic”.

“E keshtu ka qene. Ka bere pikerisht si Epiku. Por duket se Inter ka gjetur zgjidhjen e nje problemi te madh: Asllani eshte regjisti i dyte qe mungonte ne skuader”.

“Ai ka elegancen e duhur per ta bere kete rol. Nderkohe, gjate autografeve ka treguar te gjithe perulesine e tij: “Nuk kam asnje objektiv personal por kam nje per skuadren: Scudetton”.”

“Nderkohe, per Lukaku ka thene se “eshte si nje baba qe i ndihmon te gjithe”. Me pak fjale, djaloshi eshte i motivuar dhe i perulur”.

“Por kujdes, sepse ky Asllani eshte per te ferkuar syte dhe nuk do te jete aspak nje zevendes i Brozovic. Ai do te jete nje zgjedhje me shume per Inzaghin. Mesfushoret e Interit jane te paralajmeruar”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.