Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,683 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Palacio, Handa, Alvarez super. Icardi, Belfodil, Naga ka vend per permiresim

Gazzetta – Palacio, Handa, Alvarez super. Icardi, Belfodil, Naga ka vend per permiresim
Xhorxh Gellci

Mbaron 3-0 miqesorja e pare sezonale per Interin. Skuadra e lodhur dhe kembet e bllokuara kane karakterizuar kete dalje te pare te bandes te Mazzarrit. Disa aksione te mira dhe disa me pak, por te fillojme te flasim per negativitet eshte e pamundur. Sigurisht lojtaret me ne forme kane qene Palacio, Handanovic dhe Alvarez.

PALACIO – Don Rodrigo eshte gjithmone gati. Duket qe ka me shume energji se te tjeret, duke perjashtuar golin e shenuar.

HANDANOVIC – Portieri zikalter tregon qe ne fillim klasin e tij duke fluturuar per te pritur nje gjuajtje te Polit te Trentinos.

ALVAREZ – I shkelqyer dje, pozicioni i ri qe i ka dhene Mazzarri, qe eshte i njejte me ate qe luante ne Argjentine, eshte pozicioni i tij i ri. Problem i vogel: Aty luan edhe Kovacic.

Gazzetta flet edhe per gjerat me negative te testit te djeshem, ne vecanti me Belfodil dhe Icardi jo shume te qarte.

ICARDI – Dy raste qe mund ti japin golin ne ndeshjen e pare me zikalterit: shikon porten dhe gjuan, por nuk ka sukses.

BELFODIL – Gabon dy penallti, ok, por ka personalitet te gjuaje edhe te dyten pasi ka humbur te paren.

NAGATOMO – Nuk ben deme, te jete e qarte, por Mazzarri i kerkon te qendroje me lart ne nisjen e aksionit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.