Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,631 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Palacio Superstar! Mire Guarin dhe Belfodil, por mbrojtja…

Gazzetta – Palacio Superstar! Mire Guarin dhe Belfodil, por mbrojtja…
Xhorxh Gellci

Nuk ka dyshime. Sipas Gazzetta dello Sport, Eshte Rodrigo Palacio (7), lojtari me i mire i ndeshjes te djeshme kunder Torinos. Argjentinasi, eshte i pakapshem ne zone dhe shfrytezon shkelqyeshem gabimet e mbrojtjes te Torinos. I lehte goli i pare, instikt vrasesi ne te dytin, por ka edhe meriten qe kthehet ne mbrojtje per te gjithe kohen.

Me ne fund, mund ta themi lirshem, paraqitje e mire e Guarin (6,5). Ndeshje ku edhe gabon, ne pjesen e pare ishte ai qe e humbi Farnerud ne 1-0, por ka meriten e nje goli te shkelqyer ne fund te pjeses te pare. Ne pjesen e dyte eshte gjithashtu nga me te miret.

Impakt shume i mire me ndeshjen edhe per Ishak Belfodil (7). Ja del ta ndaje ne dysh mbrojtjen e Toros, pervec se te sherbeje nje super-asist per Palacio per golin e trete. Ka meriten edhe per sakrifikimin ne mbrojtje.

Ndersa mbrojtja kthehet te jete nje problem per Mazzarrin. Ranocchia, Juan Jesus dhe Ronaldo, kush me heret e kush me vone, i lene shume hapesire sulmeve te Torinos, dhe me rradhe e humbin Cercin me shoke. Qe te tre te pasigurt. Keq!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.