Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

335 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta paralajmeron Juventusin: “Gaboheni rende nese mendoni se Conte tani eshte…”

Gazzetta paralajmeron Juventusin: “Gaboheni rende nese mendoni se Conte tani eshte…”
Inter Club Staff

Skudeto eshte fituar dhe asnje rekord per tu kapur perpara. Mbase ne Appiano Gentile maksimumi do te provojne qe ne 4 ndeshjet e fundit Lukaku te kape me gola Ronaldon apo qe Handanovic te rrise numrin e ndeshjeve pa pesuar gol.

Por diten e sotme, skuadra do te rikthehet ne Appiano Gentile qe te stervitet ne prag te ndeshjes ndaj Sampdorias.

Conte nuk ka ndermend qe te dorezohet nderkohe, por po vlereson mundesine qe ti jape me shume minuta lojtareve te ndryshem.

Qe ndaj Sampit, mund te shohim ne fushe Vecino, Pinamonti, Radu, D’Ambrosio, Gagliardini por edhe Sensi qe ishte titullar me Crotonen.

Por nder te tjera, Gazzetta dello Sport i ben nje paralajmerim te forte edhe Juventusit, dhe i tregon atyre se Conte kete ndeshje e ka shenuar ne kalendar me rreth te kuq.

“Eshte data 15 maj, dita kur Interi kampion i Italise do te perballet me ish-kampionet e Italise, Juventusin e Pirlos.”

“Kjo eshte nje ndeshje ku vendoset prestigji por jo vetem. Nje humbje mund te beje qe Juventusi te humbi Champions League. Gabohet rende cdo

“E kjo goditje, mund te jete e rende per planet e tyre per sezonin e ardhshem sepse do te ndryshonte edhe merkaton. Prandaj, Juventusi duhet te kete kujdes. Ashtu si thote edhe Conte, i cili jo me larg se dje citoi nje shprehje latine: vdekja jote jeta ime.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.