Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

597 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Parma pas Santon, por Inter mendon rinovimin: dy jane motivet

Gazzetta – Parma pas Santon, por Inter mendon rinovimin: dy jane motivet
Bujar Berishaj

Befasisht, Interi mund te rinovoj se shpejti kontraten e Davide Santon, aktualisht ne skadence ne 2019.

“Mbrojtesi mund te perdoret si ne te majte ashtu edhe ne te djathte dhe mund te perfshihet ne listen e lojtareve te rritur nga sektori i te rinjeve sic kerkon UEFA”, shpjegon Gazzetta dello Sport.

“Pervec tjerash, rinovimi i kontrates do te bente qe te rritej cmimi i nje lojtari qe do te jete ne skadence pas 12 muajsh dhe pas 6 muajsh mund te shkoj diku tjeter per zero euro”, lexohet te gazeta.

Mbrojtesi per momentin, sic theksohet ne rreshtat e Gazzetta dello Sport, mund te garantoj nje plusvalence rreth 3 milione euro por nese do te rinovonte atehere do te mund te rritej.

Megjithate ka dicka te sigurte: pa rinovim Davide do te largohet nga Interi.

Kjo sepse ai nuk deshiron te nis nje sezon pa pasur garanci per te ardhmen. Mbi te kane kerkuar informacione disa klube te ndryshme, ne mesin e tyre edhe Parma se fundi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.