Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

812 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Pastrim ne nivel shoqerie me Thohir. Por Moratti…

Gazzetta – Pastrim ne nivel shoqerie me Thohir. Por Moratti…
Xhorxh Gellci

Pervec diskutimit te kuotave dhe koheve te pageses, deri tani palet nuk arrijne te zgjidhin problemin se kush do i paguaje borxhet e shoqerise. Sepse Thohir duket nje njeri i sjellshem dhe i kuptueshem, por kur shkohet ne thellesi, ngelet nje biznesmen me zemren aziatike dhe mendjen amerikane (atje eshte diplomuar), nje qe nuk e ka problem ti thote gjerat si jane” – keshtu Gazzetta dello Sport sjell zbulimet e veta mbi pikat kritike mes indonezianit dhe Morattit. “Ne planet e indonezianit jane zevendes presicenca ekzekutive me detyra te ndryshme per Massimo Morattin dhe nje vend ne Keshillin e Administrimit per djalin Angelo Mario. Per pjesen tjeter, Thohir do te donte presedencen per vete dhe ka parashikuar nje ‘pastrim’ ne shoqeri qe do te perfshinte menaxhera dhe drejtues qe kane punuar me Morattin gjate udheheqjes te tij. Dhe presidenti, qe ka kerkuar ta mbaje detyren efektive ose do te linte gjithcka, nuk do e pranonte asnjehere idene qe ai do te ishte ai qe shpetonte duke lene miqte te mbyten.” – lexohet ne faqet e Gazzettes.

Gjithsesi, pavaresisht probleme te vogla te regjistruara dje, problemet do te zgjidhen, dhe Erick Thohir do te jete pronari i ri i Interit. Manjati indonezian do te derdhe 346 milion euro tek Moratti, per te marre aksionet e mazhorances te Interit, qe sipas zbulimeve te fundit do te jene75,67%, nje kuote e bindshme shumice, ne krahasim me shifrat fillestare qe flisnin per 40%. Si rrjedhoje e kesaj, kuota qe Moratti do te ngelet tek Interi nuk do te jete as 1/4, sepse do te kete vetem 22,63%.

Numra te rendesishem, numera ndryshimi! Interi po kthen faqe!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.