Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

516 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Per Belfodil po mendohet huazimi. Motivi…

Gazzetta – Per Belfodil po mendohet huazimi. Motivi…
Xhorxh Gellci

Sipas Gazzetta dello Sport po behet gjithmone e me konkrete mundesia qe Belfodil te huazohet gjate merkatos te dimrit.

Motivi? I thjeshte: tekniku zikalter Mazzarri ka nevoje per nje numer 9 te vertete dhe ish lojtari i Parmes, ne baze te karakteristikave, eshte shume anarkik ne kete aspekt. Interi po shikon per alternativa, por deri me sot, per shembull, pista Osvaldo duket e pamundur. Prandaj pervec Ruben Botta, qe per momentin eshte tek Livorno por mund te kthehet ne baze nese rekuperimi do te behet ne kohet e duhura, do te vlereson ne menyre konstante edhe kushtet fizike te Milito dhe Icardi. Nese ata do te japin garanci, ne rregull. Perndryshe do te vije nje lojtar nga jashte, ndoshta Rondon ose nje tjeter i ri.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.