Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,344 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Per Guarin jane ore te nxehta. D’Ambrosio nje hap larg.

Gazzetta – Per Guarin jane ore te nxehta. D’Ambrosio nje hap larg.
Xhorxh Gellci

Gazzetta dello Sport e dites te sotme konfirmon: jane ore decizive per te ardhmen e Guarin. Sot per sot, perqindjet per t’u larguar jane te barabarta me ato per te qendruar. Por tani duhet nje nxitim ne nje kuptim ose nje tjeter, sepse Interit do i duhet eventualisht te gjeje nje zevendesues, sepse nese largohet kolumbiani duhet te vije dikush qe te plotesoje skuadren.

Ngelet e hapur pista Osvaldo, ndersa mund te kete patur kontakte mes Branca dhe Pablo Sabbag, agjent i Lameles ne Rome. Babai i lojtarit thote: “Atij do i pelqente te kthehej ne Itali, por Tottenham nuk e lejon te largohet.” Dhe kjo eshte e verteta: duhet nje kerkese e lojtarit ne menyre qe te hapet nje shprese.

Per pjesen tjeter, eshte ceshtje oresh dhe pastaj D’Ambrosio do te jete nje lojtar i Interit. Ngelet te kuptohet cili lojtar do te shkoje tek Torino, pervec 2 milioneve: ne balotazh jane Duncan dhe Benassi. Ndersa ka edhe nje ze per Alvaro Morata, sulmues i vitit 92 i Realit, por behet fjale per ne korrik.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.