Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

367 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Per Spallettin, Icardin, Miranden dhe Candreven ndeshja Inter-Juve vlen me shume sepse…

Gazzetta – Per Spallettin, Icardin, Miranden dhe Candreven ndeshja Inter-Juve vlen me shume sepse…
Inter Club Staff

Inter-Juve si nje finale per te gjithe protagonistet.

Por sipas Gazzetta dello Sport, per disa zikalter ne fushe kjo ndeshje vlen me shume: Luciano Spalletti, Mauro Icardi, Joao Miranda dhe Antonio Candreva. “Ata, me shume se te gjithe, kane disa motive personale per te bere me shume ne kte ndeshje”, lexohet tek Gazzetta.

Per sa i perket teknikut, e perditshmja shpjegon se si mungesa e Interit ne Champions mund te mos sjelle ndonje pasoje per teknikun, edhe pse Suning ka besim te plote tek ai, por shton:

“Te mungojne ne Champions do te ishte nje deshtim i vertete per te gjithe nga te gjitha kendveshtrimet. Pertej prestigjit (e fundit here e Interit ne Champions ka qene ne 2011-2012), duhet vleresuar edhe demi ekonomik, eshte per tu vleresuar demi ekonomik spese nje mungese tjeter ne Champions do te sillte pasoja edhe per sa i perket Fair Play Financiar dhe do te ndalonte me tej ringjitjen e klubit.”

Nderkohe, eshte nje sfide personale per Icardin qe luan nje vend ne Boteror dhe nje ne Champions ku nuk ka luajtur kurre.

Nderkohe per Miranden dhe Candreven eshte nje ndeshje mjaft e rendesishme sepse jane ne kerkim te rinovimit te kontrates edhe per nje vit tjeter: nje objektiv ky me i arritshem nese kapet Champions.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.