Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

850 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Per tu vleresuar gjendja e Brozovic dhe Banega. Nderkohe Ansaldi…

Gazzetta – Per tu vleresuar gjendja e Brozovic dhe Banega. Nderkohe Ansaldi…
Inter Club Staff

Pioli ndermjet dites se sotme dhe te neserme do te gjeje te gjithe lojtaret e kombetareve ne Appiano dhe do te filloje te punoje me te gjiteh grupin ne prag te Derbyt te se dieles.

Gazzetta dello Sport tregon: “Sot do te zhvillohet stervitje e dyfishte dhe do te hyjne tre lojtare nga kombetaret e keshtu do te provohet ndonje skeme sulmuese. Do te jete nje dite tjeter me intensitet te larte pune sepse pervec anes taktike, Pioli dhe stafi i tij do te kene mundesi te punojne edhe nga ana atletike. Me pas, neser, me hyrjen e te gjithe lojtareve nga kombetaret, mund te organizoje ndonje prove ne prag te Derbyt. Do te jete decizive te kuptohet gjendja fizike e Brozovic dhe Banega. Nderkohe gjendja e Ansaldit, Palacios dhe Ranochias eshte permiresuar ndjeshem e ndermjet dites se sotme dhe te neserme pritet te rikthehen ne grup. Ish lojtari i Genoas, nga keta te tre, duket ai qe eshte me i gatshmi per te luajtur ne formacion te dielen ne darke.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.