Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,642 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Perisic dhe vellezerit e tij: ja te rejat e fundit nga shitjet!

Gazzetta – Perisic dhe vellezerit e tij: ja te rejat e fundit nga shitjet!
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport ngul kembe: Ivan Perisic eshte drejt largimit.

Mbi te eshte gjysma e Europes: “Tek kroati i ka vene syte prej disa javesh Paris Saint Germain, te gatshem te investojne 55 milione euro. Nje shifer teper e rendesishme, qe do i garantonte Interit nje plusvalence te majme duke pare se lojtari erdhi ne veren e 2015 nga Wolfsburg per shifren e 20 milione eurove. Perisic do te preferonte Premier dhe e njejta Inter shpreson qe te vije ndonje oferte edhe nga Anglia qe te hapej nje ‘tender’ i vertete per lojtarin.”

Por jo vetem ai ne listen e largimeve. Mbi Murillon ne sulm eshte Borussia Dortmund, Valencia, Newcastle dhe Monaco. “Mbi te gjitha me Monaco, Interi mund te hape nje tratative qe mund te perfshije edhe Thomas Lemar. Ashtu si me PSG ku te francezet pelqehen Maquinhos apo Krychowiak”, lexohet ne faqet e Gazzetta dello Sport. Nderkohe ne shitje jane edhe Banega, Brozovic, Jovetic dhe Ranocchia. Nje huazim ne europe shume i mundshem per Gabigol nderkohe.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.