Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,507 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Perisic i pashitshem: jane refuzuar ofertat nga Premier League. Banega dhe Brozo…

Gazzetta – Perisic i pashitshem: jane refuzuar ofertat nga Premier League. Banega dhe Brozo…
Inter Club Staff

Ivan Perisic perfaqeson Interin e sotshem ne menyren me te sakte te mundshme: i etur per gola, i stimuluar per Champions, i admiruar nga klubet me te medha europiane.

Kete gje e shkruan sot ne mengjes Gazzetta dello Sport, qe hyn ne specifika dhe flet per te ardhmen e sulmuesit kroat: ne veshet e drejtorit sportiv Piero Ausilio – lexohet ne te perditshmen italiane – ka ardhur manifestimi i interesit ne drejtim te lojtarit nga shume skuadra te Premier League dhe shifra qe ata jane te gatshme te paguajne kap 50 milione eurot. Por nga ana e saj, Interi nuk e humb me mendjen perpara shifrave te tilla dhe eshte e bindur se Perisic perfaqeson Interin e se tashmes dhe ate te se ardhmes. Mister Zhang, mbi te gjitha, mund te spostoje diskutimin e Fair Play Financiar tek lojtaret e tjere si Ever Banega dhe Brozovic per te mbyllur bilancin pozitivisht. Por Perisic nuk preket e qendrimi i Interit nuk lekundet me nga parate, te pakten jo per aq kohe sa do te jete Suning.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.