Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,655 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Perisic top-playeri i vertete i Interit. Kroati po punon fort e shenon shume: eshte i pashitshem!

Gazzetta – Perisic top-playeri i vertete i Interit. Kroati po punon fort e shenon shume: eshte i pashitshem!
Inter Club Staff

Ivan Perisic ka mare Interin perdore dhe tashme eshte ai top-player i sulmit zikalter.

Rendimeti i larte poshte porte shoqerohet gjithmone me nje pune shume te madhe taktike e cila eshte edhe shume inteligjente. “Sezoni i dyte i tij tek Interi po behet nje nga sezonet me te rendesishem te lojtarit ne karrieren e tij. Ne 2010-11 me Bruges ai shenoi 22 gola ne 37 ndeshje kampionati (golashenues ne fund) mbase eshte larg, po ai ka ne shenjester sezonin e dyte me Wolfsburg, ku shenoi 10 gola ne 33 ndeshje. Tashme jemi ne kuoten e 9 golave me 25 prezenca, me nje mesatare shenimi nje gol per tre ndeshje (dicka me pak). Nese vazhdon me kete ritem, lojtari do e mbylli sezonin me 13-14 gola – evidenton Gazzetta dello Sport -. Nese deri pak muaj me pare Perisic ishte nje nga emrat qe mund te sakrifikohej ne vere, tashme emrat e sakrifikueshem jane te tjere. Ai jo, ai konsiderohet i pashitshem nga Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.