Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,592 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Pinamonti, numra rekordmeni 10 gola ne 7 ndeshje. Interisti i vogel deshiron te dije…

Gazzetta – Pinamonti, numra rekordmeni 10 gola ne 7 ndeshje. Interisti i vogel deshiron te dije…
Inter Club Staff

Andrea Pinamonti eshte lojtari i momentit dhe ne te njejten kohe golashenuesi i kampionatit Primavera.

Ne shtate ndeshje kampionat, ne fakt, ai ka shenuar 10 gola. Nje mesatare prej sulmuesi te vertete, stili i Mauro Icardit, per me shume titullar me numrin 9 mbi shpine. Premtimi i ri zikalter ka nje maturitet te jashtezakonshem per moshen e tij 17 vjecare dhe shpreson qe te perfshihet perseri ne projektin e Interit sic Roberto Mancini kishte bere ne vere duke e grumbulluar.

Ish-tranjeri zikalter e kishte mare me vete ne Riscone di Brunico, ne turneun e USA dhe e kishte perfshire ne perditshmerine e skuadres se pare. Ai kishte fituar edhe stimen e shokeve te skuadres qe nga Handanovic e deri tek Icardi. Penalltia e gjuajtur (dhe e humbur per pak) ne miqesoren kunder CSKA Sofia ishte thjesht nje gjest i nenvlersuar. Interist perbrenda, ai e ndjen bluzen. Prandaj deshiron qe te qendroje dhe te rinovoje, por vetem nese ndihet i perfshire ne projekt. Pas tij jane skuadra si Barcelona, Real, Arsenal, United dhe Juventus, por mendja dhe zemra e tij thote Inter: tani i takon klubit, kontrata e tij skadon ne 2018.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.