Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,308 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Pioli dhe Ausilio sot i bejne nje vizite Zhang: Nje udhetim qe ka shume kuptime…

Gazzetta – Pioli dhe Ausilio sot i bejne nje vizite Zhang: Nje udhetim qe ka shume kuptime…
Inter Club Staff

Ausilio dhe tranjeri zikalter do te rikthehen ne Itali te shtunen ne mengjes, pak pas grumbullimit te fundvitit qe do filloje te premten dhe do te drejtohet nga bashkepunetoret e Piolit.

Ata ndodhen ne Nanjing te Kines, dhe ky udhetim shihet pozitiv dhe me prespektive per te ardhmen. Aq shume, sa nga Madridi vijne fjale qe Simeone do te qendroje atje deri ne 2018. Por Gazzetta dello Sport vazhdon de nenvizon: “Vizita e shpejte ne Kine eshte nje sinjal i rendesishem edhe per Ausilion i cili ka nje kontrate ne skadence me Interin ne qershor dhe qe duhet rinovuar. Ky udhetim ne perandorine Suning kishte kohe qe ishte planifikuar pikerisht per te vendosur ne detaje strategjine sportive te ketij sezoni dhe jo vetem. Por ky udhetim ishte planifikuar per pak me vone, jo tani, por eshte preferuar qe te behet me shpejt ne menyre te tille qe Pioli te perqendrohet me mish e me shpirt per transferten e Udine, me 8 janar, kur zikalterit do te rikthehen te luajne ne kampionat. Mendja tek e tashmja, por duke planifikuar nje te ardhme te madhe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.