Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,314 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Pioli konfirmon 4-2-3-1: Joao Mario apo Banega eshte dyshimi. Medel ne pankine…

Gazzetta – Pioli konfirmon 4-2-3-1: Joao Mario apo Banega eshte dyshimi. Medel ne pankine…
Inter Club Staff

Interi sot do te niset nga i nxehti i Marbellas per te arritur ne Udine: nje ekskursion termik prej 10-12 gradesh. Per ndeshjen e Friulit, Stefano Pioli duket se i ka idete shume te qarta ne nivel taktik dhe interpretimi.

“Asnje tronditje nga ndeshja e fundit e 2016 ndaj Lazios – konfirmon Gazzetta dello Sport -. Akoma nje 4-2-3-1 me D’Ambrosion, Murillon, Mirandan dhe Ansaldin perpara Handanovic. Me pas Brozovic-Kondogbia ne mesfushe pas Icardit tredhembeshi Candreva, Joao Mario, Perisic. Ne te vertete, tranjeri ka zevendesuar shpesh portugezin ne stervitje me Ever Banega dhe ky eshte dyshimi me i madh per te. Per sa i perket te tjereve, Medel po vazhdon rrugetimin e rekuperimit, por dje ka punuar vetem de keshtu ndoshta edhe do te grumbullohet. Per ta pare ne fushe ndoshta duhet te presim ndeshjen ndaj Chievos dhe eshte shume e mundshme qe kilieni do te rikthehet te luaje ne pozicionin e tij klasik, ate te mesfushorit, duke pare Gagliardini, blerja e re, do te vije si nje mesfushor qendre dhe jo nje regjist.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.