Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

762 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Plusvalencat: nga Kondogbia, Yuto dhe te rinjte: Ja lista e lojtareve qe mund te shiten!

Gazzetta  – Plusvalencat: nga Kondogbia, Yuto dhe te rinjte: Ja lista e lojtareve qe mund te shiten!
Inter Club Staff

Ne fillim Lazio, pastaj… plusvalencat. 

Interi po ben disa llogari ne brendesi te saj: 4-5 milione euro do te jene plusvalence nga Kondogbia (Valencia), 3-4 nga Nagatomo (Galatasaray).

Po pastaj? La Gazzetta dello Sport shpjegon se si ne listen e lojtareve qe mund te shiten ka emra te tjere dhe disa jane edhe surprize.

Per shembull eshte rasti i Joao Miranda qe mund te largohet nga Interi me perpara dhe do i sillte zikalterve 5 milione euro perfitim.

Pastaj eshte Joao Mario, i cili nuk vleresohet me pak se 25 milione euro.

Por kujdes edhe per Marcelo Brozovic, i cili eshte rikthyer  ne forme me disa super paraqitje kohet e fundit:

“Ato 8 milione euro t e shpenzuara per te per ta blere nga Dinamo e Zagrebit nga Interit jane absorbuar totalisht nga Interi. Kush e blen tani (klauzola eshte 50 milione euro per skuadrat e huaja, por ndjesia eshte se Interi mund te ulet te negocioje nese vjen ndonje oferte me e ulet)  do i garantonte zikalterve nje plusvalence te plote”, shpjegon e perditshmja italiane.”

Me pas largime te sigurta jane ato te Davide Santon dhe Eder.

E veshtire nderkohe qe te largohet Ivan Perisic per ndonje shifer te kenaqshme sic eshte 35-40  milione euro.

Me pas, eshte nje liste e gjate me lojtare te rinj qe mund te sjellin jo pak perfitim per Interin: nga Jens Odgaard tek Nicolò Zaniolo, nga Federico Valietti tek Andrea Pinamonti, nga Andrei Radu tek Federico Dimarco sa per te bere ndonje shembull.

30 qershori po afron, Interi po ben llogarite qe tani.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.