Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,540 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Po vjen ora e Rafinhas: titullar ne 4-3-3 ndaj Crotones

Gazzetta – Po vjen ora e Rafinhas: titullar ne 4-3-3 ndaj Crotones
Inter Club Staff

Pas vetem disa sekondash me bluzen e Interit ne Ferrara, Rafinha mund ta nise titullar ndeshjen ndaj Crotones.

Sipas asaj qe tregon La Gazzetta dello Sport, ish lojtari i Barcelones mund ta nise si mesfushor qendror ne 4-3-3 sebashku me Borja Valero dhe Vecino. Do te ishte rikthimi i tij qe prej minutes se pare ne nje ndeshje zyrtare pas me shume se 300 ditesh (hera e fundit ne 2 prill 2017, kur u demtua ne meniskun e gjurit te djathte ne minuten e 17 ne ndeshjen ndaj Granadas).

“Braziliani ka lene nje shije shume te mire tek Spalleti i cili po punon intensivisht me te qe ta fuse sa me shpejt ne skemat e skuadres. Gjendja fizike e tij eshte pare shume e mire. Braziliani mbase do te kishte veshtiresi per nje ndeshje me intensitet te larte per 90 minuta, por nje ore do i luante pa problem. Rafinha mund te jete nje lojtar qe prish elkuilibrat ne fushe dhe sherben per destabilizimin e kundershtareve. Kualitetet e tij nuk i ka asnje lojtar tjeter i Interit ne ate zone te fushes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.