Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

553 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Rafinha drejt te pares si tutullar. Inter-Benevento: ja formacioni i mundshem

Gazzetta – Rafinha drejt te pares si tutullar. Inter-Benevento: ja formacioni i mundshem
Inter Club Staff

Interi do te zbrese ne fushe neser ne darke ndaj Beneventos.

Spalletti po pergatit deri ne detajet me te vogla kete sfide dhe nuk deshiron qe skuadra te beje gabime te tjera por te fitoje tre pike qe jane te arta perpara sfidave me Milan, Napolo dhe Samp. Tekniku Italian duket se ka deshire qe te hedhe per here te pare nga minuta e pare Rafinhan. Braziliani pritet ta nise lojen prapa sulmuesit kryesor qe pritet te jete Eder, duke pare problemet e Icardit.

Ne kete moment ka dy balotazhe ne shtepine Inter: Spalletti nuk e ka vendosur se cili do te jete partneri i Vecinos ne mesfushe. Per momentin Gagliardini duket ne avantazh ndaj Borja Valeros. Ndersa ne krahun e djathte, Candreva duket favorit ndaj Karamoh ndersa ne te majte do te rikthehet Perisic. Keto jane formacionet e mundshme sipas Gazzetta dello Sport.

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Cancelo, Ranocchia, Skriniar, D’Ambrosio; Gagliardini, Vecino; Candreva, Rafinha, Perisic; Eder.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.