Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,910 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Rafinha, gjithandej ka konfirmime. Interi do te beje verifikime fizike te thelluara, pastaj…

Gazzetta – Rafinha, gjithandej ka konfirmime. Interi do te beje verifikime fizike te thelluara, pastaj…
Inter Club Staff

Inter avancon me hapa te medha drejt Rafinha. “Marreveshja me 24 vjecarin sulmues brazilian (me pashaporte spanjolle) eshte dicka e bere dhe dje eshte formalizuar oferta e pare tek Barcelona: huazim me te drejte blerje rreth 25 milione euro, duke perfshire ketu edhe bonuset – thekson Gazzetta dello Sport -. Mund te ndodhe qe Barcelona te kerkoje ndonje gje me shume ne momentin e huazimit dhe mbase garanci per blerjen e tij ne baze te paraqitjeve ne fushe, por ndjesia eshte se marreveshja eshte ne rruge te mbare dhe se jemi shume afer firmave: sot eshte parashikuar nje takim balle per balle me drejtuesit spanjoll”.

Katalanasit jane gati ta shesin lojtarin sepse ai ka qene pak i konsideruar edhe nga Valverde. “Nga ana fizike nderkohe, vijne gjithmone e me shume siguri: Rafinha duket i rekuperuar 100%, por ne cdo rast Interi do te beje verifikime te thelluara te gjendjes se tij fizike dhe nuk do te mjaftohet me certifikatat fizike te lojtarit qe i jane dhene nga Barcelona” – e mbyll keshtu e perditshmja Italiane.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.