Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,075 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Rafinha, ja nje detaj shume i rendesishem per sa i perket FPF

Gazzetta – Rafinha, ja nje detaj shume i rendesishem per sa i perket FPF
Inter Club Staff

Rafinha tashme eshte zyrtarisht nje lojtar i Interit. 

La Gazzetta dello Sport specifikon: “Braziliani erdhi nga Barcelona ne huazim me te drejte blerje 35 milione euro plus bonuse. Por duhet te kujtojme qe nese Interi vendos ta bleje lojtarin, eshte rene dakort me Barcelonen qe ky opsion te jete i vlefshem deri ne korrik, kur blerja nuk do te peshoje me tek ky sezon por tek bilanci i sezonit 2018-19. Ky eshte nje detaj shume i rendesishem per sa i perket FPF dhe rregullave te vendosura nga Uefa. Interi e ka me detyrim qe kete sezon ta nxjere me asnje humbje bilancin.

“Prezantimi pritet te vije gjate javes dhe do te jete ne rrjete sociale si ai i Lisandro Lopez – lexohet -. Sot Rafinha do te shijoje nje dite pushim si gjithe skuadra dhe do te perfitoje per te mbyllur disa praktika te fundit. Me pas, nga neser, ne oren 11 do te jete ne dispozicion te Spallettit per tu pergatitur per transferten ne Ferrara kunder Spal.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.