Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,433 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ranocchia, provat ne fushe per rinovimin. Conte dhe Lamela…

Gazzetta – Ranocchia, provat ne fushe per rinovimin. Conte dhe Lamela…
Ardis
  • On 14/05/2014, 12:29

Andrea Ranocchia dhe Inter tashme jane shume afer. E shpjegon sot Gazzetta dello Sport“Nje telefonate qe eshte sinonimi i shtrirjes se dore. Mesa duket agjenti i Andrea Ranocchias e ka marre nje telefonate nga Interi per te pranuar nje takim dhe te flasin per tratativat. Objektivi: te rinovoje kontraten qe skadon me 2015, nje hipoteze qe pak kohe me pare dukej e veshtire. Klubi kerkon qe te mbroje veten e tij sepse perpara eshte boterori dhe lojtaret vijne ne korrik (per shkak se mund te shitet me cmim te reduktuar duke pare edhe kontraten ne skadence) ose edhe nje transferim me parametra zero qe nga janari i ardhshem. Palet do te takohen javen e ardhshme ose ne fund te majit: sigurisht qe performanca e mire e lojtarit e kane cuar disa hapa perpara, me pas eshte e qarte do te merren parasysh te gjitha vleresimet ne rast se Conte (nese qendron tek Juventus) vazhdon ta kerkoje dhe nga Anglia vijne zera per nje nderrim me Lamelen, shume e mirepritur nga drejtori teknik Ausilio dhe Mazzarri: nuk rezulton qe midis klubeve eshte folur per kete ide, por ku i dihet”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.