Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,775 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Rinovimi i Icardit, takimi aq shume i pritur me Wanden ka ndodhur. Ja cfare mungon!

Gazzetta – Rinovimi i Icardit, takimi aq shume i pritur me Wanden ka ndodhur. Ja cfare mungon!
Inter Club Staff

Ne qetesi, ashtu si kerkonte Interi, ka ndodhur takimi aq shume i pritur ndermjet Wanda Naras dhe drejtuesve zikalter per te hedhur bazat per rinovimin e Mauro Icardit.

Konfirmimi vjen nga Gazzetta dello Sport e cila tregon se si ky hap eshte me i rendesishmi dhe nje tregues i qarte se cfare do te ndodhe ne te ardhmen.

Me sa duket, te dyja palet duan marreveshjen.

“Ne kete moment duhet edhe ndonje milion per te arritur tek marreveshja, por fale deshires se Interit per te rinovuar dhe deshires se Icardit per te qendruar tek skuadra ku eshte kapiten, Wanda do te dorezohet dhe do te pranoje ate qe do te ofroje Interi.”

“Me sa duket do te gjendet edhe marreveshja per klauzolen e largimit. Ne kete moment eshte 110 milione euro dhe eshte e vlefshme vetem nga 1 deri en 15 korrik. Klubi po shtyn qe ta heqe klauzolen (Marotta nuk e ka qef fare). Por Wanda deshiron ta mbaje, por normalisht Interi nese do te pranoje qe klauzola te qendroje, pritet te rritet me shume akoma.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.