Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 20, 2020

Scroll to top

Top

3,326 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Roma, ja oferta qe ka marre nga Interi per Dzeko: 13 milione euro plus nje i ri!

Gazzetta – Roma, ja oferta qe ka marre nga Interi per Dzeko: 13 milione euro plus nje i ri!
Inter Club Staff

Ne Trigoria, dite pas dite, eshte nje shifer qe rritet nga shitjet. 

Parate e para ne fakt per sezonin e ri Roma i ka marre nga Liverpool, nga shitja e Salah dhe Alisson qe kane pasur nje klauzole qe kane sjelle ne kryeqytet 4,5 milione euro per fitimin e Champions League nga anglezet.

Por nese UEFA do te perjashtoje Milanin nga Europa League, atehere Roma do te merrte pjese edhe tek Turneu ne Amerike i cili do e bente te fitonte 2 milion euro te tjera.

Image result for dzeko inter

Gjithesesi, Roma me shume do te pasurohet ne kete periudhe nga shitja e Dzeko tek Interi qe pritet te vleje diku tek 13 milione eurot plus nje lojtar nga primavera zikalter me Romen qe shpreson per nje Zaniolo tjeter.

Me pak fjale, vlera totale e ketij operacioni do te jete pak a shume diku tek 18-20 milione euro.

Kete gje e tregon La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.