Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,727 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Schick, ska rinovim: fillon lufta. Per 25 milion euro eshte nje ‘super deal’, Ausilio pret…

Gazzetta – Schick, ska rinovim: fillon lufta. Per 25 milion euro eshte nje ‘super deal’, Ausilio pret…
Inter Club Staff

Te gjithe te cmendur per Patrick Schick: gara shikon protagoniste Interin, Juventus, Romen dhe Napolin, te mbeshtetur edhe nga deshira e forte e Schick qe nuk deshiron te largohet nga Italia, pavarsisht se per te kane ardhur kerkesa nga gjysma e Premier League.

Kete gje e siguron Gazzetta dello Sport e cila shojegon se rinovimi i tij me Sampdorian (Ferrero deshiron ta coje klauzolen ne 40 milione euro) po hap nje lufte te vertete per Cekun. “Po, sepse per shumen e 25 milione eurove blerja e tij sot do te ishte nje “super deal” duke pare gjithcka cfare djaloshi ka bere ne fushe kete sezon. Te shumta jane skuadrat qe kete shume do e paguanin pa u menduar dy here”, shkruan Gazzetta.

Dje, presidenti i Sampdorias ka folur per interesin e shume klubeve por pa cituar Interin, qe per shumicen shihet si ne pole position. “Drejtori Sportiv, Piero Ausilio ka dashur qe kete transferim ta mbylle prej kohesh, por po pret rrugen e lire nga ana e Suning per te bere levizjet konkrete – konfirmon Gazzetta dello Sport -. Nderkohe, nga ana e tij, Ferreros do i duhet qe te dorezohet perpara sulmeve sepse per aq kohe sa ka nje klauzole, lojtari mund te largohet pa mare miratimin e klubit te tij, mjafton te paguhet 25 milione euro ne kasat e Sampit.”

 
© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.