Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

4,779 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Shaqiri ka zgjedhur Interin: datat dhe detajet!

Gazzetta – Shaqiri ka zgjedhur Interin: datat dhe detajet!
Xhorxh Gellci

Edicioni i sotem i Gazzetta dello Sport nuk ka dyshime: Xherdan Shaqiri ka zgjedhur Interin. 

Roberto Mancini synon ta ktheje lojtarin ne piken kyce te projektit, prandaj edhe Shaqiri eshte tanime i vendosur: deshiron Interin, destinacion i preferuar ne krahasim me Liverpool dhe Everton. Arsyeja kryesore eshte roli qe do te luaje ne brendesi te projektit, ku tek Inter do te kthehej menjehere ne lojtarin me kryesor. Juventus duket se eshte terhequr, duke bere Wesley Sneijder objektivin kryesor.

Persa i perket ofertave, ajo aktuale e Interit eshte inferiore ne krahasim me oferten e Liverpool, pasi ofron 12 milion, 3 me pak se Reds. Sipas Gazzetta dello Sport eshte vendosur nje takim i dyte ne 7 janar, ku Ausilio do te takoje CEO te Bayern, Karl-Heinz Rummenigge. Rroga e Shaqirit ne Milano do te ishte rreth 2 milion euro plus bonuse per nje kontrate tre-vjecare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.