Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

839 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Sot grumbullimet e para te Mancinit tek Italia: 2 interista drejt perjashtimit!

Gazzetta – Sot grumbullimet e para te Mancinit tek Italia: 2 interista drejt perjashtimit!
Inter Club Staff

Gazzetta dello Sport ka shkruar sot per grumbullimet e Roberto Mancinit tek Italia. 

Mancini, ish-tranjeri zikalter tashme eshte ne krye te kombetares se Italise prej disa ditesh kur u be edhe zyrtarizimi i detyres se re.

Nderkohe, per ceshtje oresh, Mancio pritet te publikoje listen e pare te grumbulluarve te Italise qe prej koehsh kur ka mare drejtimin e te kalterve.

Do te jete 25 lojtaret e therritur nga ai qe do te luajne ndaj Frances (1 qershor) dhe Hollandes (4 qershor).

Shume lojtaret e demtuar qe do te mungojne: nga Immobile tek Belotti, duke kaluar tek Chiellini dhe Gagliardini.

Por per sa i takon lojtareve te vjeter, duket se do te jete vetem Bonucci dhe De Rossi.

Nderkohe, drejt perjashtimit interistat Eder dhe Candreva, dy lojtare qe ai i ka dashur me ngulm tek Interi.

Kjo eshte lista e mundshme e therritur nga ai qe zbulohet nga Gazzetta dello Sport:

PORTIERA: Donnarumma, Perin, Sirigu;

MBROJTESA KRAHU: Darmian, De Sciglio, Florenzi, Zappacosta;

MBROJTESA QENDRE: Bonucci, Caldara, D’Ambrosio, Romagnoli, Rugani;

MESFUSHORE: Cristante, De Rossi, Jorginho, Barella (Gagliardini?), Pellegrini;

SULMUES KRAHU:Bernardeschi, Chiesa, Insigne, Politano, Verdi;

SULMUES: Balotelli, Belotti, Immobile (Zaza).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.