Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,088 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Sot vendimi per Djordjevic. Interi mbi Cedric. Largimet…

Gazzetta – Sot vendimi per Djordjevic. Interi mbi Cedric. Largimet…
Xhorxh Gellci

Dje ne France, Filip Djordjevic dhe agjenti i tij kane qene ne takim per me shume se dy ore – sipas Gazzetta dello Sport ne edicionin e sotem – per te folur per avantazhet, disavantazhet dhe mundesite e ndryshme. Lojtari pelqehet vecanerisht nga Lazio, por mbi te eshte edhe Interi. Nantes beson qe eshte gjetur marreveshja me shoqerine romano, por ne realitet eshte akoma mundesia Inter. Shoqeria zikalter eshte e gatshme te ofroje nje shifer mes 500’000 dhe 1 milion euro per ta sjelle lojtarin menjehere ne Milano. Sipas Gazzetta dello Sport, sot mund te merret vendimi por duhet thene se lojtari eshte shume i luftuar.

Ne frontin e largimeve, Ishak Belfodil (ashtu si edhe Wallace) nuk eshte grumbulluar. Duket qe Parma ka dhene OK per huazimin e lpjtarit qe mund te shkoje ne West Ham, Fulham ose QPR.

Andrea Ranocchia eshte rregullisht ne listen e te grumbulluarve. Me shume mundesi, per te pritet levizja decizive e Borussia Dortmund qe deshiron te ofroje 9 milion, por Interi do mendonte per te pakten 12.

Mbi Guarin jane Tottenham dhe United, dhe pa shitjen e tij, Interi nuk ka ndermend te flase per Hernanes.

Persa i perket sulmit, duket se Inter duhet te dorezohet per Alvaro Morata, qe ka konfirmuar qendrimin e tij ne Madrdi.

Ne Portugali, jane afruar Inter dhe Cedric, lojtar krahu i vitit ’91 i Sporting Lisbones.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.