Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

590 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Spalletti do te beje 4 ndryshime ndaj Chievos: 2 ne mesfushe dhe 2 ne mbrojtje

Gazzetta – Spalletti do te beje 4 ndryshime ndaj Chievos: 2 ne mesfushe dhe 2 ne mbrojtje
Inter Club Staff

Me sa duket do te kete goxha te reja per Interin ne ndeshjen ndaj Chievo Verona. 

Interi do te luaje diten e neserme ne transferte ndaj skuadres se fundit ne klasifikim dhe pikerisht per kete fakt kjo ndeshje eshte teper e komplikuar duke pare pozicionin shume te keq te kundershtareve ne klasifikim.

Sipas te rejave te fundit, Interi qe do zbrese ne fushe do te jete nje 4-3-3, por do te kete nje surprize kryesore.

Ai qe do te rikthehet nga minuta e pare do te jete Radja Nainggolan.

Kete gje e ka treguar Gazzetta dello Sport sot e cila ka parashikuar nje Inter me Brozovic dhe Gagliardini ne mesfushe.

Keshtu, do te kete stol per Vecinon dhe Joao Mario bashke me Borja Valeron.

Nderkohe ne sulm do te jete treshja e zakonshme: Ivan Perisic, Politano dhe Mauro Icardi.

Kurse ne mbrojtje pritet te rikthehet nga minuta e pare Dalbert me Asamoah te skualifikuar dhe Miranden te rekuperuar.

Nderkohe, ky eshte formacioni i mundshem i Interit: 

INTER (4-3-3): Handanovic; Vrsaljko, Skriniar, Miranda, Dalbert; Gagliardini, Brozovic, Nainggolan; Politano, Icardi, Perisic

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.