Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

899 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Spalletti e ka vendosur qe dje formacionin anti-Torino: ja lojtaret e perzgjedhur

Gazzetta – Spalletti e ka vendosur qe dje formacionin anti-Torino: ja lojtaret e perzgjedhur
Inter Club Staff

Zero dyshime dhe vetem konfirmime per djemte e tij.

Pas nje barazimi teper te pafat me Milanin ku djemte zikalter dhane gjithcka ne fushe por nuk arritin te mernin fitoren e merituar, tashme syte jane hedhur tek transferta e Torinos.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Spalletti, edhe ne Torino do te konfirmoje te njejtin formacion qe ka hedhur ne fushe ne keto jave te fundit.

Duket se lojtaret qe kane zbritur ne fushe ne derbi kane lene shume te kenaqur teknikun toskan te Interit qe nuk deshiron te heqe dore prej tyre.

Keshtu, Brozovic dhe Gagliardini do te jene ne qender te mesfushes pas Rafinhes qe do te luaje si trekuartist.

Zgjedhjet e Spallettit jane bere tashme dhe nuk do i friksohet skualifikimeve edhe pse plot gjashte lojtare jane ne rrezik kartonash:

Marcelo Brozovic, Antonio Candreva, Danilo D’Ambrosio, Eder Citadin, Ivan Perisic dhe Andrea Ranocchia.

Edhe sulmi do te jete i perhershmi me Candreva, Perisic dhe Icardi.

Ky eshte formacioni i mundshem sipas La Gazzetta dello Sport:

INTER (4-2-3-1):

Ne porte: Handanovic;

Ne mbrojtje: Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio;

Ne mesfushe: Gagliardini, Brozovic, Rafinha;

Ne sulm: Candreva, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.